Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK PO MOZKOVÉ PŘÍHODĚ

12. 1. 2010

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

,,Mozková příhoda - karmický postih"

 

,,JAK PO MOZKOVÉ PŘÍHODĚ"

 

 

Obrazek

 

,,Před pár lety jsem opatrovala mého bratra, který prodělal mozkovou příhodu a po půl roce pobytu v nemocnici a LDN se ocitl doma. Tehdy byl z něho ležák, kost a kůže, neuměl zvládnout základní životní potřeby – najíst se, jít na toaletu, udělat si hygienu, obléct se a hlavně postavit se na nohy. Přivezli ho na vozíku."

 

,,Snad nebude na škodu, když zde případným zájemcům předložím něco rad, jak možno v takovém případě postupovat."

 

 

,,Především je důležité zázemí rodiny. Pacient musí pocítit lásku nejbližších, o které se může opřít. Bratr byl rozvedený, s rodinou se nestýkal, ale měl nás – 2 sestry, které jsme se o něho staraly."

 

,,Po příchodu domů jsme kromě léků - nutno prostudovat kontraindikace a konzultovat s lékařem -  nasadily tinktury z pupenů rostlin od paní Podhorné – t. zv. GEMMOTERAPII. Užívají se po kapkách ( uvedených na skleničce ) do štamprle vody 3x denně před jídlem. Tinktury byly doporučeny po předchozí konzultaci s p. Podhornou. Pomohly mému bratrovi vrátit energii, prokrvení a inervaci. Od ní jsme také použily „Olšovou mast“ na ošetření dekubitů – po čase se zatáhly."

 

,,Při polohování v nemocnici jsou nohy vždy ohnuty – u mého bratra po půl roce ležení nastal stav, kdy už nohy nenarovnal. Šlachy a svaly na nohách byly zkráceny. V tomto případě je nutno celé končetiny a hlavně pod kolenem na noc namasírovat masážní mastí z bylinek – recept jsme měli od lékaře( na přání mohu zaslat ). Pod kolena jsme vložili obrázek „egyptské hvězdy“ a koleno zabalili do bílé pleny. Egyptskou hvězdu mohu poskytnout."

 

 Obrazek

 

 

,,Ihned po převozu domů jsme přes den začali používat WC, v noci bažanta na močení. Vodily jsme jej pod paží každá z jedné strany. Když už trochu zesílil, použily jsme kočárek – golfové hole a trénovaly chůzi v předsíni."

 

,,Upravily jsme stravu podle potřeby – bratr měl v trávicím traktu prasklý vřed.. Dle sdělení lékaře z JIPky se ležícím pacientům tvoří vředy, které praskají. Volily jsme především kašovitou stravu, hlavně zeleninu, vločky, kroupy ( menší nebo perličku na polévku ) atd. Také jsme zařadili tvaroh a smetánku. A vřed se po čase zatáhnul."

 

,,Na hemeroidy a konečník jsme zvolili na noc obklad z nastrouhané mrkve překrytý starým kapesníkem nebo plátýnkem a slipy. Také asi 14 dní."

 

,,A když už se bratr udržel sám na nohách, p. dr. zařídila rehab. sestru, která chodila 3x týdně s ním cvičit. Nejdříve doma, později i chůzi po schodech nahoru a dolů."

 

,,Po 3 měsících jsme vyšli poprvé na procházku ven."

 

 

,,Při oživení mozku sehrála důležitou roli terapie SU JOK. Píchali jsme jehličky na projekci mozku a thalamus 15x po 30 min. A později při procházkách venku jsme tyto místa nahřívali moxou z tibetské tyčinky."

 

,,Po půl roce jsme nasadili znovu celou sadu tinktur od p. Podhorné."

 

,,A jako třešnička na dortu je vyzdvihnuta práce na duchovní úrovni. Bratr vnímal přiložením dlaní na andělské spirály energie, které mu posílali Andělé a Archandělé. Uměl rozeznat, který z nich mu poslal víc a který míň. Použili jsme modlitby z Archandělského růžence."

 


 

,,Všechno se upravilo s pomocí Boží a on se ještě měl vrátit do tohoto světa a dát do pořádku své vztahy v rodině. Chci zde říci jen to, že člověk musí chtít především sám – vrátit se ještě do života. Také hraje roli vztah k životu a způsob myšlení."

 

 

,,A prevence ? POZITIVNÍ MYŠLENÍ !"

 

,,Sepsáno dle své osobní zkušenosti - Libunka"

 

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM                                                                                        

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář